İletişime geç

Taşınma zamanı geldiyse, aklınızdaki ilk sorulardan bir tanesi ‘evden eve nakliyat sürecinin nasıl olacağı’ oluyor. Taşınma ve nakliye sürecinin hızlılığı, eşyalarınızın bu süreçte zarar görmemesi, bütçenize uygun bir nakliyat fiyatı gibi konular ev taşıma konusunda her zaman önemli maddeler arasında. Peki evden eve nakliyat süreci nasıl planlanmalıdır? Ev taşırken nelere dikkat edilir ve nakliyat şirketi nasıl seçilir? Bu konuda size yol gösterecek bir liste hazırladık.

Taşınma süreci için takvim oluşturmak

Sorunsuz bir evden eve nakliyat süreci için ilk etapta yapmanız gereken, bir taşınma planı oluşturmaktır. Evinizdeki eşyanın hacmine ve sayısına göre değişmek üzere, taşınma planını en az 1 ay önceden hazırlamanız gerekir. Taşınma planı oluşturmanın avantajı, evden eve nakliyat sürecini gözünüzde büyütmemek ve eşya paketleme, gerekli hazırlıkların yapılmasını daha net bir şekilde belirlemektir. Plan oluştururken, eviniz ve taşınacağınız bölgedeki olası park sorunlarını, taşınma sürecinde internet, su, elektrik gibi aboneliklerin transfer sürecini de düşünebilirsiniz. Bazı konuları 2-3 hafta önce, bazılarını ise 1 hafta önce çözmeniz, taşınma sürecinizin sorunsuz ve profesyonel bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Olası aksilikler ve gecikmeler, evden eve nakliyat sürecinde yaşanabilmektedir.

Eşyaların listelenmesi

Yeni evinize taşınırken, hangi eşyaların hangi kolilerde gideceği konusu bir karmaşa yaratabilir. Bunu önlemek adına hangi kolilerde hangi eşya gruplarının gideceğini öncesinde planlayabilirsiniz. Taşınma sürecinde bazı eşyaları götürmemeyi tercih eden ev sahipleri, bu eşyaları öncesinde elden çıkarmaktadır. Sizin de evden eve nakliye edilmesini istemediğiniz, fazlalık yarattığını düşündüğünüz eşyalarınız varsa bu eşyaları ayırabilirsiniz. Eşya paketleme konusunda, kolilere belli isim ve numaralar verebilir, eşya listenizle karşılaştırarak eksik bir paketleme yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz. Düzensiz yapılan eşya paketlemeler, yeni evinize yerleştiğinizde size sorun çıkarabilecek, aradığınız bazı önemli eşyaları bulamamanıza neden olabilecek sorunlar içinde yer alır. Haliç Evden Eve Nakliyat olarak, eşyalarınızın planlanması sürecinde size yol gösteriyor, danışmanlık sunuyoruz.

Nakliyat sözleşmesi

Nakliyat sürecinde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de nakliyat sözleşmesidir. Seçtiğiniz nakliyat şirketi ile, taşıma sürecine ilişkin bir “evden eve nakliyat sözleşmesi” imzalarsınız. Bu süreçte, evden eve nakliyat sigortası ile ilgili de bilgi alabilirsiniz. Olası bir kaza anında hem araç hem de eşyalar, “tam ziyan” sigortası kapsamında sigortalanabilmektedir. Evden eve nakliyat şirketi seçim sürecinizde, eşya sigortası yapmanıza olanak tanıyan şirketimiz ile iletişime geçerek, bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Sözleşmede ayrıca belirtmek istediğiniz hususlar varsa, evden eve nakliyat şirketi size bu konuda da yol göstermektedir. Kurumsal bir evden eve nakliyat şirketi olan  Haliç Evden Eve Nakliyat, İstanbul nakliyat talepleriniz konusunda size profesyonel bir nakliyat sözleşmesi ile, taşınma sürecine ilişkin kafanızda hiçbir soru işareti kalmamasını sağlayan, sorunsuz bir nakliyat süreci sunmaktadır.

Eşyaların paketlenmesi

Evden eve taşıma sürecinde, gözde büyütülen noktalar arasında eşyaların paketlenme süreci geliyor. Önemli ve büyük eşyaların neredeyse tamamının paketlenmesi gereken titiz bir süreç olan eşya paketleme sürecinde dikkat etmeniz gereken konu, hassas ve kırılma riski bulunan eşyaların paketlerine özel olarak, ‘dikkat kırılabilir’ notu yazmanızdır. Bunun dışında taşıma personellerinin bilmesi gereken önemli bir bilgi söz konusuysa, notla bunu belirtebilirsiniz. Eşya paketleme konusunu gözünüzde büyütmeniz gerek yok. Zira Haliç Evden Eve Nakliyat olarak, uzman ekibimiz ile tüm eşyalarınızı paketliyoruz. Paketleme sürecinde kullanılmamış köpüklü malzeme ile hasar riskine karşı, eşyalarınızı korunaklı hale getiriyoruz.

Eşya paketleme konusu, evden eve nakliyat fiyatları ve İstanbul Avrupa yakası, İstanbul Anadolu yakası evden eve nakliyat süreci ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, bize iletişim kanallarımız üzerinden anında ulaşabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz. Unutmayın ki, ilk aşamadan son aşamaya kadar profesyonel bir şekilde yönetilmesi gereken bir süreç olan evden eve nakliyat, doğru uygulamalar yapan kurumsal bir şirket tarafından yapıldığında, başınızı ağrıtmayan kaliteli bir hizmet olarak size sunulmaktadır. Haliç Evden Eve Nakliyat, 25 yıla yakın nakliyat, depolama ve eşya paketleme alanında sunduğu kaliteli çözümler, profesyonel hizmet ve bütçenize uygun nakliyat fiyatları ile İstanbul’un her bölgesi için, taşınma ve nakliyat süreçlerinde sizin yanınızda.

CEVAP BIRAKINE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir * Adınız

İstanbul/ kurtköy Yenişehir Mahallesi Grup Center İşhanı no :123
Pazartesi - pazar 08.00 -22.00

Anadolu yakası :

İzmir şube :

İstanbul şube :