İletişime geç

Taşınma işlemleriniz sırasında en fazla dikkat etmeniz gereken nokta; evinizi doğru bir şekilde toplamaktır. Eğer eşyalarınızı doğru şekilde toplamazsanız birçok problemle karşılaşma ihtimaliniz bulunmaktadır. Taşınırken ev toplama teknikleri sayesinde evinizi hem rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz hem de bu evrede bir problemle karşılaşma ihtimaliniz kalmaz. Yakın zamanda taşınacak olan kişiler sunduğumuz bu evrelere dikkat etmesi gerekir.

Fazladan Koli Biriktirin

Taşınma kararı verdiğiniz sırada marketlerle ve bakkallarla konuşarak ellerinde fazladan koli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Normal zamanlarda işinize yaramayacağını düşündüğünüz bu koliler sizin eşyalarınızı taşıdığınız noktada ciddi bir fayda sağlayacaktır. Bu yüzden taşınma kararı verdiğiniz zaman fazladan koli araştırmaya başlayabilirsiniz. Koli aradığınız zaman dediğimiz gibi marketlerle konuşabilirsiniz bunun yanı sıra mobilya ve beyaz eşya mağazaları da iletişime geçebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Bu tarz yerlerde koli bulamadığınız takdirde ise koli almak için ambalaj ürünleri satmakta olan yerler ile iletişime geçerek bu yerlerden koli alma yoluna gidebilirsiniz. Günümüzde internetten de sipariş verebilmeniz mümkündür.

Gereksiz Eşyalarınızı Ayırın

İnsanlar genellikle taşınma işlemleri evresinde ne kadar fazla eşyası olduğunu görerek bundan dert yakınmaktadır. Bu noktada özellikle gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyalarınız bulunuyorsa bu eşyalardan kurtulma yoluna gidebilirsiniz. Bazı eşyalarınızı bunun için satarken bazı eşyalarınızı bağışlama yoluna gidebilirsiniz. Aynı zamanda satamayacağınız ve bağışlayamayacağınız durumda olan eşyalarınızı atarak kurtulabilirsiniz. Hem yeni evinizde kendinize yeni bir düzen kuracağınız zaman bu tarz fazlalıklarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Paketleme Evrelerini Planlayın

Taşınma işlemlerinizin kolay ve hızlı ilerleyebilmesi için adım adım ve planlı bir şekilde ilerlemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kargaşa gibi durumlar olmayacaktır. İlk etapta evinizde hangi bölümü paketlemeye karar vereceğinize dikkat etmelisiniz. Paketleme noktasında çok sık bir şekilde kullanmadığınız eşyalardan paketleme işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada odalar için farklı planlar oluşturarak özellikle bir odanın köşesini paketlediğiniz eşyalar için hazırlayabilirsiniz.

Paketleme İşlemlerine Hangi Eşyalardan Başlanır?

Paketleme işlemleri taşınma evresinde en önem arz eden işlemler arasında yer almaktadır. Bu noktada paketleme işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada mutlaka adım adım ilerlemeli ve belirli bir düzene oturtmanız gerekmektedir. Paketleme işlemlerini başlatmanız gereken eşyalar şu şekildedir:

  • Nakit ve değerli evraklar gibi önem verdiğiniz eşyalar
  • Kitaplarınız
  • Duvarınızda yer alan tablolarla evinizdeki süs eşyaları
  • Çok sık kullanmadığınız çekmecelerde duran eşyalarınız ve varsa gümüşlükleriniz
  • Çarşaf, kullanmadığınız yastıklar gibi ev tekstilleriniz
  • Mevsimi olmayan kıyafet ve ayakkabılar
  • Sık kullanmadığınız mutfak eşyalarız
  • Mutfağınızda yer alan ufak elektronik eşyalar

Taşınma gününe gelindiği zaman ise bütün mutfak eşyalarınızla beraber kıyafetlerinizi paketleme yoluna gidebilirsiniz.

Kıyafetler Nasıl Paketlenmelidir?

Kıyafetler ve ev tekstili gibi ürünlerin kırılma veya hasar görme ihtimali yoktur. Bu yüzden bu tarz ürünleri paketleyeceğiniz sırada nasıl paketlediğiniz pek de önemli değildir. Fakat yerleştirme işlemleri evresinde sorun yaşamama adına paketleme işlemlerinizi yaparken katlayarak ve asıklı bir şekilde paketleme yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Kıyafetlerinizi ilk başta bir poşete yerleştirdikten sonra eğer kolileme yoluna giderseniz bu evrede kıyafetlerinizin kirlenmesi gibi durumların da önüne geçersiniz.

Kırılacak Eşya Paketleme

Kırılacak eşyaların paketlenmesi en fazla dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Bu eşyaları paketleyeceğiniz sırada ilk evrede mutlaka bir kağıda veya gazeteye sarma yoluna gitmeniz gerekmektedir. Paketleme işlemlerini bu şekilde yapmanız sorun yaşama ihtimalinizi düşüreceği gibi aynı zamanda eşyalarınızın kırılması gibi durumların da önüne  geçecek olan faktörler arasındadır.

CEVAP BIRAKINE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir * Adınız

İstanbul/ kurtköy Yenişehir Mahallesi Grup Center İşhanı no :123
Pazartesi - pazar 08.00 -22.00

Anadolu yakası :

İzmir şube :

İstanbul şube :